Arnica Bitkidem ile Evde Sıcak Şarap Yapmak Çok Kolay!

Arnica Bitkidem ile Evde Sıcak Şarap Yapmak Çok Kolay!

Kış aylarının gelmesi ile sıcak şarap sezonu da açılmış olmaktadır. Soğuk kış gecelerinde keyifli bir film eşliğinde, kitap okurken ya da arkadaş davetlerinde pratik bir şekilde hazırlanan sıcak şarap, hem tadı ile etkilerken hem de keyifli anlar yaşanmasını sağlamaktadır.

SICAK ŞARAP İÇİN GEREKLİ OLAN MALZEMELER

Arnica Bitkidem Otomatik Bitki Çayı ve Çay Makinesi

1 lt sofra şarabı

1 tane elma kabuğu ve elmanın yarısı

2 tane portakal

3 tane çubuk şeklinde tarçın

2 tane kuru incir

15 tane karanfil

2 tane kuru kayısı

İsteğe göre 2 – 3 tane çilek

Yarım su bardağı kadar toz şeker

SICAK ŞARAP YAPILIŞI

1 ) Öncelikle 1 tane portakalın kabuğu soyulur. Soyulan portakalların kabuklarına karanfil dişleri saplanır.

2 ) Kabuğu soyulan portakal ile diğer portakalın suyu sıkılır. Diğer yandan elmanın kabuğu soyularak çekirdekleri çıkartılır. Çekirdekleri çıkarılan elmalar küp şeklinde doğranır.

3 ) 2 tane kuru kayısı ve 2 tane kuru incir 2 parçaya bölünür.

4 ) Sıkılan portakal suları ile şarap Arnica Bitkidem Bitki Çayı ve Çay Makinesineeklenir. İçerisine şeker de eklenerek ısıtma moduna alınır.

5 ) Hazırlanan diğer malzemeler de Arnica Bitkidem Bitki Çayı ve Çay Makinesineeklenir.

6 ) Kaynama seviyesine gelmeden sıcak olarak servis edilir.

1.7 Litre kapasiteli hazneye sahip olan Arnica Bitkidem Bitki Çayı ve Çay Makinesiile istenilen miktarda sıcak şarap yapılabilir. Su ısıtıcı kapadığı da bulunan Arnica Bitkidem Bitki Çayı ve Çay Makinesinin haznesi de camdır. Bu sayede lezzetli şaraplar yapmak mümkündür. Sıcak tutma fonksiyonu da bulunan Arnica Bitkidem Bitki Çayı ve Çay Makinesi ile, şarabın içerisindeki alkolü buharlaştırmadan rahatça  tüketebilirsiniz.

mag_3034800-2

mag_3034800-2

Arnica Bitkidem Bitki Çayı ve Çay Makinesini sıcak şarap makinesi olarak kullanabilirsiniz.  Paslanmaz çelik süzgece sahip olan Sıcak şarap makinesine dönüşen Arnica Bitkidem Bitki Çayı ve Çay Makinesi, sağlıklı şarap yapılmasını ve içilmesini sağlamaktadır. Özellikle kış aylarında çok fazla tercih edilen sıcak şarap, artık Arnica Bitkidem Bitki Çayı ve Çay Makinesi ile ev ortamında kolay ve pratik olarak hazırlanabilir ve misafirler ağırlanabilir. Tarife tam olarak uyulduğu zaman sıcak şarabın gerçek tadı alınabilir.

 

Etiketler: Arnica Bitkidem ile Evde Sıcak Şarap Yapmak Çok Kolay!
Aralık 28, 2018
Listeye dön