Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Teknolojinin gelişmesi ve üreticilerin daha fazla kazanç sağlamak adına yapmış olduğu bazı kelime oyunları, elektronik eşya alırken dikkatli olmayı gerektirmektedir. Elektronik eşyaların başında çamaşır makineleri gelmektedir. Bir evde olmazsa olmaz çamaşır makinesi değiştirilmek istendiğinde veya yeni evlenecek olanlar yeni bir çamaşır makinesi almak istediğinde, çamaşır makinesi seçimi büyük bir sorun haline gelmektedir. Bu esnada çamaşır makinesinde hangi özelliklerin ne anlama geldiğini bilmek doğru bir çamaşır makinesi alınmasını sağlamaktadır. Bu anlamda aşağıda çamaşır makinesi alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği anlatılmıştır.

12

Çamaşır Makinesinin Devir Hızının Önemi

Çamaşır makinesi almak isteyenler için önemli olan ilk kriter makinenin devir hızıdır. Makinede çamaşırların ne kadar sıkılacağını gösteren bir özellik olan devir hızı yüksek olmalıdır. Örnek olarak, alınan makine 1200 devir hızı özelliğine sahip ise 1 dakikada çamaşırları 1200 defa döndürüp sıkacağı anlamına gelmektedir. Devir hızı 800 olan bir çamaşır makinesi ise daha az devir yaparak 1 dakikada 800 defa çamaşırları çevirerek sıkmaktadır. Çamaşır makinesi alırken en ideal devir hızı 1000 devir olan makinelerdir. 1200 olması ekstra bir artı kazandıracaktır ancak 1000 olması da kötü olduğu anlamına gelmemektedir. Devir hızının yüksek olması, çamaşırların da çok kısa sürede kurumasını sağlamaktadır.

lavatrici-samsung_ng4

Yıkama Kapasitesinin Önemi

Çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de makinenin yıkama kapasitesidir. Bunun için evde en az 4 kişi yaşayanların ve evde tek kalınsa da 1 haftada mutlaka 1 kez makine çalıştırılıyorsa, alınacak olan makinenin yıkama kapasitesinin yüksek olması gerekmektedir. Çamaşır makinelerinde yıkama kapasitesi 5 kilogramdan başlamaktadır. En ideal yıkama kapasitesi de 8 kilo olan çamaşır makineleridir. Çamaşır makinesinin yıkama kapasitesi, bir defada makinenin yıkayabileceği çamaşırın ağırlığını ifade etmektedir.

619516778648

Makinenin Enerji Harcama Derecesi

Elektronik cihazlarda A, A+ ve A++ olan işaretler, elektronik cihazların düşük kapasitede enerji harcadığını göstermektedir. Son dönemlerde en çok tercih edilen çamaşır makineleri, samsung A+++ enerji harcaması yapan makinelerdir. Bu makinelerde elde edilen tasarruf, diğer makinelerdeki tasarrufun çok üstündedir.

Etiketler: Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Aralık 28, 2018
Listeye dön