Fiyat Aralıklarına Göre Akıllı Saat Tavsiyeleri

Fiyat Aralıklarına Göre Akıllı Saat Tavsiyeleri

Artık birçok farklı firma kendi bünyelerinde değişik görünümlere ve özelliklere bağlı olarak akıllı saat çeşitleri tasarlamakta ve piyasaya sürmektedirler. Bunların arasında samsung ya da sony gibi büyük firmaların çıkardığı ve yüksek fiyatlı saat çeşitleri bulunurken, aynı zamanda bunlara göre çok daha düşük fiyata satışa sunulan farklı firmaların akıllı saat çeşitleri de bulunmaktadır. Belirli fiyatlar arasındaki saat çeşitlerini söylemeden önce bu saat türlerinin ortak özelliklerini söylemek çok daha doğru olur. Hayatımızı kolaylaştıran ve gün içerisinde yaşam standardınızı üst seviyelere çıkarak bu saat çeşitleri genel anlamda bilgisayar yazılımlarının saatler üzerine tasarlanmış hali denebilir.

 

Akıllı Saat Özellikleri

Farklı model ve renklerde cep telefonu dünyasının önde gelen firmalarının tasarım haline getirip piyasaya sunduğu bu saat türlerinin en büyük amacının cep telefonunuzla eşleşip telefonunuzu hiç çıkarmadan sadece bu saat çeşitleri ile tüm işlemleri yapabilmeniz olduğunu söylemek gerek. Gelen aramaları görmek ve cevaplamak, müzik dinlemek ya da ses kaydı ile mesajlara bakmak gibi birçok farklı işlem bu saat çeşitleri bünyesinde yapılabilmektedir.

Özellikle sağlıklı yaşam için çok sık kullanılan adım ölçer özelliği ise insanların bu saatler ile fazla bir şekilde kullanmaya başladıkları bir ayrıcalık olarak ön plana çıkmaya başladı. Konum belirleme fonksiyonu ve bazı akıllı saatler için kamera özellikleri de yine bulunmaktadır.

100 TL’ye Kadar Fiyatları Olan Akıllı Saat Örnekleri

Çok yüksek fiyatlara sahip akıllı saat çeşitleri olmasına rağmen bu tür oldukça ucuz fiyatlı, Case 4U U8 akıllı saat çeşitleri de bulunmaktadır. Siyah ya da kırmızı ve beyaz renk seçenekleri de bulunan bu saat çeşitlerinin fiyatı ise son zamanlarda büyük indirimler ile 40 TL’ye kadar düşmüş durumdadır. Rehber, çalar saat, kamera ve mesaj okuma ile birlikte telefon görüşmesinin yanında müzik çalar kısmı da bulunmaktadır. Fakat kamera, SMS ve bildirim özellikleri İOS işletim sistemi cihazlarında işe yaramamaktadır. 40 ila 80 TL arasında fiyatlar ile bulunabilecek bu akıllı saat çeşidi, android işletim sistemleri ile uyumludur. Gerek fiyat, gerek kalite olarak sizi çok tatmin etmeyecektir. Bu ürünleri tercih edecekseniz çok büyük bir beklenti içinde olmamanızı tavsiye ederiz. Bu saatlerin çoğu çin menşeili ucuz ve kalitesiz ürünler.

100 İla 200 TL Arasındaki Akıllı saatler

Everest’in akıllı saat modelleri arasındaki W311FITE Mate, için bu fiyatlar arasında bulunabilecek saatler arasında geçmektedir. Unutulmamalıdır ki bu model akıllı bileklik olarak piyasaya sürülmüştür. Bu akıllı kol bandı saati artı olarak birçok özelliğe sahiptir ve İOS ile Android işletim sistemlerine uyumlu olarak çalışmaktadır. Arama ya da cevaplama gibi özellikleri haricinde nabız ölçme, egzersiz hatırlatma, kalori hesaplama, suya karşı dayanıklılık ve titreşim özellikleri de içerisindedir.

Farklı olarak yine Case 4U modelleri arasında da yine biraz daha kaliteli ve fonksiyonlu olarak samsung, Iphone ya da sony ve LG markalarına uyum sağlamakta, İOS VE Android işletim sistemleri ile çalışabilmektedir.

Yine Dark SW07 ve modeli de bu fiyatlar arasında bulunabilmektedir. Çağrı arama ve cevaplama ile birlikte kamera, müzik dinleme alarm ve nabız ölçer gibi daha birçok değişik özellik içerisinde internete bağlı bir şekilde sosyal ağlara da bu akıllı saat ile de giriş yapılabilmektedir. Şık görünümü ve kolay bir kullanımı bulunmaktadır.

200 İla 500 TL Arasında Akıllı Saat Modelleri

Bu fiyat aralığında da yine farklı birçok akıllı saat çeşitleri bulmak mümkündür.

Bunlar arasında Dark SW08 model akıllı saat çeşitleri aşağı yukarı 400 TL civarı fiyatlar ile satı alınabilmektedir. Şık bir saat görünümü olan ve yuvarlak metal tasarımı ile yüksek kaliteli bir üretimdir. 1,3 inç’lik bir genişlik ile daha yüksek bir çözünürlüğe sahiptir. Hassas dokunmatik özelliği ile birlikte çağrı alıp verme ve mesaj okuma, sosyal ağlarla bağlantı haricinde nabız ölçer ve benzeri gibi tüm özellikler bulunabilir. Codegen akıllı saat X5 de yine tam olarak İOS ve Android uyumludur. Şık beyaz ve siyah tasarım özellikleri ile cep telefonunuzla tam bir uyum içerisinde güçlü bir bağlantı özelliği bünyesinde çalışmaktadır. Telefon rehberi senkronizasyonu, bluetooth, menü geçişi ve nabız ölçer ile müzik dinleme ve mesajlara bakma gibi tüm özellikler çok daha kaliteli bir şekilde bünyesinde barındırmaktadır.

Bu tür akıllı saatler için çocuklar da unutulmuş değil. Yaklaşık olarak 400 TL civarı bulunabilecek olan Wicky akıllı saat artı GPS özelliği ile çocuklarınızın aynı zamanda nerede olduğunu da rahat bir şekilde öğrenebileceksiniz. Pembe ve sarı ile mavi gibi değişik, hoş renkler içerisinde telefondaki birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır.

Case 4U G3 akıllı saat çeşitleri de yine 300 TL civarı fiyatlar ile satın alınabilmektedir. İOS ve Android uyumlu olarak tüm marka cep telefonları ile çalışabilmektedir. Paslanmaz çelik gövde, sosyal ağlara hızlı giriş ve aynı hızda arama ve çağrı alma ile mesajlara bakma gibi özelliklere sahiptir. Adım sayar, nabız ölçer ve su geçirmez gibi daha birçok özellik bulunmaktadır.

500 İle 1000 TL Arasındaki Akıllı Saat Modelleri

İşte orijinal dediğimiz ve tam bir yüksek kalite ile büyük telefon markalarının kendilerinin çıkardığı akıllı saat modelleri genel olarak bu fiyatlar aralığında bulunmaktadır. Her ne kadar bu fiyatların üzerinde de son modelleri bulunsa da özellikleri aşağı yukarı aynıdır.

Samsung Galaxy GEAR S2 akıllı saat modeli Android ve İphone ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır. Akıllı saatler arasında en fazla tercih edilenler arasında olan bu modelin dış kısmı siyah deriden yapılmıştır ve iç kısmı ise farklı renk tasarımları ile hazırlamıştır. Paslanmaz çelik gövde ve değişebilir kordonları ile farklı zevklere de hitap etmektedir. Yüksek bağlantı hızı, saati döndürerek menülere kolay geçişleri ile aradığınız cep telefonu saat modelidir.

Huawei kola bandı akıllı saat B2 modeli ise orijinal ve yüksek kalitesinin yanı sıra sert köşeli kenarları ile oldukça şık bir tasarımı bulunmaktadır. Hızlı çağrı kalitesi ve sosyal ağlarla güçlü bir bağlantısı bulunmaktadır. Nabız ölçer ya da adım sayar, mesaj bakma ve müzik dinleme gibi bir akıllı saatte bulunacak tüm özelliklere sahiptir.

Asus Zen akıllı saat modeli ise aşağı yukarı 800 TL gibi bir fiyat içerisinde satın alınabilmektedir. Orijinal Asus kalitesinde arama ve cevaplama ile mesajlara bakma gibi tüm özelliklerinin yanı sıra diğer bütün akıllı telefon özelliklerini burada bulmak mümkündür.1000 TL ve Üzeri Akıllı Saatler

Büyük ve en çok tercih edilen cep telefonu markalarının çıkardığı akıllı saat çeşitlerinin üst modellerinin hepsi 1000 TL’nin üzerinde fiyatlara sahiptir.

Bu fiyattaki telefonların başında Samsung Galaxy GEAR S3 modelleri bulunmaktadır. 1300 TL civarında fiyatlara alınabilecek olan bu akıllı saat çeşitleri Samsung kalitesi altında büyük bir rağbet görmektedir. Özellikle tasarımı ile fark yaratan ve çok daha sevilen bu model, sportif yanı ile oldukça şık bir izlenim yaratmaktadır. Yarım saat süresince su altında kalınabilmekte, kordonları değişebilmektedir. Yüksek hızda çağrı alıp verme ve akla gelebilecek tüm özellikler yüksek bir kalite ile bu saat bünyesinde bulunmaktadır.

Etiketler: Fiyat Aralıklarına Göre Akıllı Saat Tavsiyeleri
Aralık 29, 2018
Listeye dön