inox nedir ve inox ürünlerin avantajları nelerdir?

inox nedir ve inox ürünlerin avantajları nelerdir?

inox nedir ve inox ürünlerin avantajları nelerdir?

İnox gerçek paslanmaz çelik demektir. Garçek Inox ürünler paslanmaz aşınmaz ve yıpranmazlar.

İnox ürünler oldukça sert ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu sayede ürünler kolayca temizlenebilir. Diğer ev aletlerine göre daha steril bir ortam oluşturur. Ortamdaki bakterilerin ürüne yapışıp çoğalması daha zordur.

İnox malzeme kullanılan ürünler, herhangi bir temizleyici veya asit içeren maddelerle tepkimeye girmediği için herhangi bir deformasyon söz onuşu olmaz. Uzun yıllar dayanıklılığını korur.

Bazı marka ve modellerde inox yerine parlak saç gibi maliyeti düşük malzemeler kullanılmaktadır.

Beyaz eşya alırken tercih edeceğiniz ürünün yapım malzemesini ufak bir mıknatıs ile kontrol edebilirsiniz. Mıknatıs İnox yüzeye tutunmazken saç yüzeylere hemen yapışacaktır. Paslanmaz çelik, % 10 un üzerinde (çoğunlukla %12-20 aralığında) krom içeren demir – karbon alaşımıdır. Krom, malzemeyi yenime ve ısıya karşı dayanıklılık kazandırır.

inox

İnox ürünlerin avantajları nedir?

Normal beyaz eşyalara göre daha dayanıklıdır. Uzun yıllar ilk formunu koruyabilmektedir. Kolay temizlenir. Mikropların ve diğer pisliklerin tutunması zordur ve steril bir ortam sunar. Paslanmaz ve diğer malzemelerle tepkimeye girmez ve sağlıklı bir ortam sunar.

İnox ürünleri incelemek için tıklayabilirisiniz.

Etiketler: inox nedir ve inox ürünlerin avantajları nelerdir?
Aralık 28, 2018
Listeye dön