Samsung QLED TV Nedir? Almaya değer mi? Yeni nesil Samsung 2017 qled televizyonlar

Samsung QLED TV Nedir? Almaya değer mi?

OLED Tv teknolojisine alternatif olarak piyasaya sürülen Samsung QLED Televizyonlar sonunda piyasaya çıktı. OLED yani Organic Light Emitting Diode televizyonlar arka aydınlatmaya ihtiyaç duymadan daha canlı ve parlak renklere sahipti ve daha az enerji tüketimine sahipti.

dscf0220

QLED Televizyon Nedir?

QLED yani Quantum Dot LED ekran üzerinde yer alan yarı iletken  kuantum kristallerinden oluşmaktadır. Her bir parça saç telinin yaklaşık 10 binde 1’i kadar.  Kuantum noktaları büyüklüklerine göre farklı renkler üretebilmekte ve inorganik yapıda olduğu için en renk derinliğini en iyi şekilde veriyor ve en iyi şekilde renkleri gösteriyor.

Samsung QLED Televizyonlar , DCI-P3 renk skalasını en doğru şekilde görüntüleyerek renk performansında en iyi sonucu veriyor. Yani  Samsung bir ilki gerçekleştirerek QLED TV’lerle renk miktarını yüzde 100 oranında yeniden üretmeyi başarıyor. Böylece tüm renkler tüm parlaklık seviyelerinde gösterilebiliyor ve QLED’in en üst parlaklık seviyesi olan 1500-2000 nit aralığında en ince ayrıntılar bile fark edilebiliyor.

Samsung 55Q7F 140 Ekran [4K] QLED Smart LED Televizyon modelini onlineportakal.com’dan sipariş verebilirsiniz.

Etiketler: Samsung QLED TV Nedir? Almaya değer mi? Yeni nesil Samsung 2017 qled televizyonlar
Aralık 29, 2018
Listeye dön