Tek Akıllı Siz Değilsiniz Samsung WW10H9610EW/AH A+++ 10 Kg 1600 Devir CrystalBlue Çamaşır

Tek Akıllı Siz Değilsiniz Samsung WW10H9610EW/AH A+++ 10 Kg 1600 Devir CrystalBlue Çamaşı

Artık tek akıllı tabi ki siz değilsiniz. Çevrenize bir bakın. Başta telefonlar,tabletler, arabalar, ev eşyaları hatta evler… Artık hepsi ama hepsi “Akıllı” diye anılıyor değil mi? Akıllı telefon lafına artık hepimiz alıştık. Aslında bir çok eşyanın akıllı sıfatıyla anılmasına alıştık. Ama bu makine bir başka. Çok fazla ev değiştirdiğim için çeşitli çamaşır makineleri kullandım.“Bozuldu!”, “Eski teknoloji kaldı.”,“Çok çok enerji harcıyor.” Gibi cümlelerle terki diyar eylediler evimden. Ama bu makine bir başka. Yazıya başlarken dedim ya “tek akıllı siz değilsiniz” diye lafımın kesinlikle arkasındayım. Bu makine hakikaten biz gibi(!) akıllı.

WW10H9610EW-AH-13-0 (1)

Nasıl mı? Bir kere zaten açıldığında güzel bir melodi ile sizi “Merhaba” diyor adeta. Yıkama bittiğinde de farklı bir melodiyle bitişini haber veriyor. Bunlar işin cilveli kısmı tabi ki. İşin pratik ve teknik kısmına gelirsek. Makineniz açıldıktan sonra karşınıza telefonunuzdaki gibi dokunmatik bir ekran geliyor. Bu ekranda makinenizin içerisine koyduğunuz çamaşır cinsini seçtiğiniz anda makineniz çamaşırın ağırlığını ve kirini ölçmeye başlıyor ve su tüketimini ona göre yapıyor.(Makinenizin içerisindeki ışığı kullanarak bu anı izleyebilirsiniz.) Bu seçenekler neler derseniz,; nevresim, kotlar, pamuklu, hassas giysiler, spor giysiler,vb daha bir çok seçenek var. Mesela karışık ürünler attınız içine. Yani hem nevresim koydunuz bir tane de pantolon koydunuz o zaman ne seçeceğiz diye kara kara düşündüğünüz anda “en ideal program” seçeneği imdadınıza koşuyor. Bu program içine attığınız tüm çamaşırların türünü analiz ediyor ve ona göre bir program seçip yıkamaya geçiyor. Bir diğer bahsetmeyi unutmamam gereken yanı ise, çamaşır deterjanı ve yumuşatıcı için makinenin içerisinde bir bölme var. Bu bölmeye deterjanı,yumuşatıcıyı bir kez koyuyorsunuz makineniz kir durumuna göre onlardan otomatik bir şekilde kullanıyor. Bu kadar akıl bana fazla deterjanımı kendim belirleyeyim derseniz bunun içinde aparatı mevcut. Son olarak bahsetmem gereken mevzu ise telefon uygulamasıdır. Makineniz evinize kurulduğu anda seri nosu ile adınıza kullanıma açıldığına dair merkezlerine bilgi veriliyor. Siz de internetten indirebileceğiniz Telefon uygulaması sayesinde evde olmadığınız zaman makinenize müdahale edebiliyorsunuz. Bu özellikle çalışan kadınlar için çok büyük kolaylık. Eve gelmeden 2 saat önce makinenizi çalıştırdığınızda evinize geldiğiniz an çamaşırlarınızı asabiliyorsunuz.
Boşuna demedim işte;artık makineler de çok akıllı. Her daim insanoğluna yardımcı olan makinelerinin bu gelişimini takdire şayan buluyorum. ww10h9610  Çamaşır makinesini herkese tavsiye ediyorum.

Etiketler: Tek Akıllı Siz Değilsiniz Samsung WW10H9610EW/AH A+++ 10 Kg 1600 Devir CrystalBlue Çamaşı
Aralık 29, 2018
Listeye dön