Revizyonlu Ürün Nedir?

revizyonlu urun

Revizyonlu Ürün Nedir?

Beyaz eşya ya da elektronik ürünlerde revizyonlu ürün ya da refurbished  ibaresi ile sıklıkla karşılaşıyoruz. Revizyonlu ürün kabaca, ürün üretimden çıkıp satışa sunulmadan arıza ya da hasar durumlarından ötürü, fabrika tarafından tamir edilip tekrar satışa sunulmasıdır.
Bu ürünler uygun fiyatlı olmasından dolayı genelde firma çalışanları ya da spot satıcıları tarafından satın alınır.

Garanti Kapsamı

Revizyonlu ürünlerin garantisi standart garanti süresinden daha düşüktür. Genelde 1 sene garanti süresi 1 senedir.  Mekanik olarak garanti altında olmasına karşın, kozmetik olarak garanti altında değildir. Ürünlerde ufak çizikler olması durumunda garanti geçerli olmayacaktır.

Revizyonlu ürün almak güvenli midir?

Revizyonlu ürünler, çalışmasını engelleyecek durumlara karşı fabrika tarafından garanti altındadır. Örneğin ürün evinize ulaştı ve teknik servis kurulum için geldi kurulum anında, ürün çalışmadı. Böyle bir durumda değişim ya da iade raporu düzenlenip ürünün yenisi tarafınıza gönderilir ya da ücret iade edilir.
Genelde bu ürünlerde, ürün ambalajı üzerinde yer alan hatalar ve onarımı yapılan bölgeler belirtilmektedir. Çoğu satıcı ya da mağaza bu ürünleri normal olarak satabiliyor. Aldığınız ürünlerin ambalajlarını dikkatlice inceleyin. 

Revizyonlu Ürün Nereden Alınır?

Bu ürünler normal satış fiyatlarının çok altında olduğu için, genelde satıcılar ve firma çalışanları tarafından tercih edilmektedir. İnternet üzerinde dönemsel olarak revizyonlu olarak satışa çıkan ürünlere denk gelebilirsiniz.

Etiketler: revizyonlu urun
Aralık 25, 2018
Listeye dön